Jaké sportovní aktivity na vás čekají v České republice

Česká republika je vnitrozemský stát ve střední Evropě sousedící s Německem na západě, Rakouskem na jihu, Slovenskem na východě a Polskem na severovýchodě. Česká republika se rozkládá na ploše 78 866 kilometrů čtverečních (30 450 čtverečních mil) s převážně mírným kontinentálním klimatem a oceánským podnebím. Je to unitární parlamentní republika s 10,5 miliony obyvatel; jeho hlavním a největším městem je Praha s více než 1,2 miliony obyvatel. Česká republika zahrnuje historická území Čech, Moravy a Českého Slezska.

Česká republika je členem Evropské unie (EU), NATO, Rady Evropy, Organizace spojených národů (OSN), Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) a Světové obchodní organizace (WTO). Je to rozvinutá země s vyspělou ekonomikou s vysokými příjmy a vysokou životní úrovní. UNDP řadí zemi na 14. místo v lidském rozvoji přizpůsobeném nerovnosti. Česká republika je také 6. nejmírumilovnější zemí, přičemž dosahuje vynikajících výsledků v oblasti demokratického vládnutí.

Karviná je město v okrese Karviná v Moravskoslezském kraji v České republice. Má asi 35 000 obyvatel. Leží na řece Olze, 15 kilometrů (9 mil) severozápadně od Ostravy.

Horská cyklistika je sport jízdy na kolech v terénu, často přes nerovný terén, za použití speciálně navržených horských kol. Horská kola sdílejí podobnosti s ostatními koly, ale obsahují prvky navržené pro zvýšení odolnosti a výkonu v nerovném terénu.

Horská kola lze obecně rozdělit do několika kategorií: cross-country, trailová jízda, all-mountain, downhill, freeride a dirt jumping. Drtivá většina horských kol spadá do kategorie cross-country a trailové ježdění.

Cross-country horská cyklistika obecně označuje jízdu po relativně rovném terénu, někdy s technickými vlastnostmi. Cross-country horská kola lze dále rozdělit do několika podkategorií, z nichž hlavní jsou závodní, vytrvalostní a obecně rekreační ježdění.

Trailová jízda je podobná jízdě v terénu, ale obecně se vztahuje k jízdě v drsnějším a techničtějším terénu. All-mountain a freeride horská kola obecně označují jízdu po techničtějších a strmějších stezkách.

Sjezd na horském kole obecně označuje jízdu na horském kole na strmém, nerovném terénu, často se skoky, dropy a dalšími technickými prvky.

Dirt jumping obecně odkazuje na jízdu přes umělé překážky, často v městském prostředí.

Horská cyklistika je relativně nový sport, který se objevil v 70. letech 20. století v Kalifornii. V Evropě se stala populární v 80. letech a od té doby se rozšířila do dalších částí světa.

fotbalovaakademie.eu